Оцінка Microscope
Оберіть розділ
Продані лоти
Непродані лоти
Приймаються пропозиції
Повернутися на попередню сторінку
Цікаво, як святкували початок нового року в стародавньому Римі?

Цікаво, як святкували початок нового року в стародавньому Римі?

11 січня 2022, 17:15 279
Розповісти друзям:

Цікаво, як святкували початок нового року в стародавньому Римі?


Отож рік у римлян починався 15 березня. Це було свято Анни Перени. Ця леді цікава для колекціонерів та істориків у багатьох аспектах. І про деякі ми спробуємо розповісти.


Так от Анна Перена це доіндоєвропейське божество витоки культу якого прослідкувати дуже складно. Культ цієї богині існував на території сучасної Італії ще до появи тут умбрів, іллірійці, греків та навіть Еней з компанією фрігійців вже застав цю богиню. Ще до тепер в окремих регіонах Італії існують свята в її честь.


Для колекціонерів пані Анна цікава тим, що в республіканський період її зображення карбувалось на монетах. Такі монети є великою цінністю для колекціонерів оскільки тиражі їх не значні. Але спробувати знайти таку монету ви маєте змогу на нашому аукціоні ДОМОНГОЛ.UA


Римляни святкували початок нового року ефектно. Влаштовували вакханалії та оргії на березі Тибру. Приносили в жертву богині різноманітні вотивні предмети, монети, тварин тощо. Скакали навколо багать.


Овідій наводить три легенди про походження цієї богині. За однією версією Анна Перена була бабусею і допомагала плебеям харчами, коли вони боролись з патриціями за свої права. За іншою версією це богиня яка ошукала бога Марса і не допомогла йому одружитись на Мінерві. Третя версія ототожнює Анну Перену з сестрою Дідони Анною, яка втікла з Карфагену до Енея в Італію. Цю думку поділяв і Іван Котляревський, у своїй Енеїді він натякав на зв'язок Анни та Енея.


Культ Анни Перени пов'язаний з весною та матеріальним достатком. Також вона вважалась богинею тісно пов’язаною з водоймами. Це частково обґрунтовується легендою в якій розповідається про те, що Анна приїхавши до Енея попадає в немилість до його дружини Лавинії. Втікаючи від переслідувань Лавинії вона тоне в річці.


То ж від явно споріднений з початком нового року та в значній мірі його можна ототожнити з Персефоною у греків.

Понеділок , 23 травня 2022
Вгору